İLKADIM AKADEMİSİ

Anaokulumuz 2015 yılında İstanbul Avrupa Yakası Yenibosna’da Yeniden Diriliş Kolejimizde eğitim ve öğretime başlamıştır. Yoğun talep olması sebebiyle 2016 yılından itibaren Başakşehir 4. Etap da Yeniden Diriliş Koleji İlkadım Akademisi olarak eğitime devam etmektedir. 4 katlı villamızda güvenli ve geniş bahçesi olan kurumumuz, uzman eğitici kadrosuyla eğitim vermektedir. Okulumuzda çok amaçlı etkinlik sınıfları, akıl oyunları atölyesi, uyku odası, yemekhane, oyun odası bulunmaktadır.

Haftada 5 gün tam zamanlı İngilizce eğitimi ve speaking dersleri yapılmaktadır. 3 tam gün Arapça dersleri için yabancı uyruklu eğitimcilerimiz bulunmaktadır.

Tüm sınıflar, bahçe ve yemekhane dahil olmak üzere kamera kaydı ile kontrol edilmektedir. Yaptığı işin bilincinde olan, değerler eğitimine önem veren, gelecek nesilleri yetiştirmek için kendini adamış sevgi ve bilgi odaklı personelimizle KURANLA HAYAT BULAN NESİLLER yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Eğitim kadromuz; meslek liselerinin ve üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarının çocuk gelişimi bölümünden mezun olan ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Branş dersleri için alanında uzman öğretmen arkadaşlarımız tercih edilmektedir.

Neler Yapıyoruz ?

Anaokulumuzda her yaş grubuna ait 20 kişilik gruplardan oluşan sınıflarımızda

hafta içi 8:30-17:00 arasında okulumuz açık olup çalışan velilerimiz için 07:00-19:00 saatleri arasında nöbetçi öğretmen eşliğinde öğrencilerimizle vakit geçiriyoruz.

 • Bütün sınıflarımızda 1 sınıf öğretmeni 1 yardımcı öğretmenle eğitime devam ediyoruz.
 • Güz ve Bahar döneminde branş derslerimiz; “Kuran ve Hafızlık  Eğitimi, Akıl Oyunları, Fen ve Doğa Etkinlikleri, Okuma-Yazmaya Hazırlık, Türkçe Dil Etkinlikleri, Dikkat Geliştirici Etkinlikleri, Günlük Yaşam Becerileri, Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri, Drama, İngilizce, Jimnastik, Mental Matematik, Temel Ahlaki Eğitim” dersleridir.
 • Yaz döneminde 7-12 yaş öğrencilerine de hizmet vermekteyiz. Kuran-ı Kerim  Yüzme, At binme, Ahlaki Eğitim, Sanatsal ve Kültürel geziler ile eğlenerek öğreniyoruz.
 • Okulumuz 12 ay boyunca eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Yeniden Diriliş Koleji İlkadım Akademisi Anaokulunda okuyan öğrencilerimizin bu teoriden yola çıkarak beyin gelişimi ile ilgili her türlü süreç pedagojik ve İslami yapıya uygun bir şekilde belirlenir ve nitelikli bir eğitimle en üst düzeye çıkarılır. Öğrencilerimizin eğitiminin en üst düzeye çıkarılmaları sırasında özellikle çoklu zekaya uygun ve yaparak, yaşayarak, oynayarak ve eğlenerek öğrenim metadolojileri bize önemli bir yol göstericidir.

Anaokulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin okulumuzun eğitim metadolojilerine uygun bir şekilde ilkokula başlamaları sağlanır. Hafızlık eğitiminin temeli atılır.

Öğrencilerimiz;
-Her yönüyle (bedensel, duygusal, zihinsel ve ahlaki) ilkokula hazırlıklı hale getirilir.
-Anadilinin dışında 2 dil (İngilizce, arapça) eğitimi almış ve kendi yaşına uygun şekilde yabancı dil farkındalığına ulaşmış olur.
-Zihnin merak ve sorgulama özellikleri alabildiğine açıktır.
-Kendisi ve ailesi yeteneklerinin geliştirildiğinin farkındadır.
-Toplum içinde kendini saygılı bir şekilde ifade edebilir.
-Kendi toplumunun özelliklerini ve geleneklerini yaş grubuna uygun bir şekilde kavramış ve ona uygun davranışlar geliştirmeye başlamıştır.
-Dinimizin gereklerini yerine getirmede seviyesine uygun pratiklere başlamıştır.
-Kuran okumada kendi potansiyeline uygun düzeye gelmiştir. Hafızlık eğitiminin temelleri atılmıştır.
-Çevresine ve doğaya karşı nasıl davranış geliştirmesi gerektiğinin farkındadır.
-Dünyadaki olumsuzluklara karşı duyarlı bir şekilde çözüm üretmek için kendi gücüne göre çabalar sarf etmesi gerektiğini bilir ve çevresini bu anlamda yönlendirir.
-Sosyal ve ev yaşamında görev ve sorumluluklarını yerine getirir.
-Son olarak kendi diline hâkimdir. Dilinin çeşitliliğinin farkındadır, bu çeşitliliği kullanabilmeyi becerebilir.

Başakşehir;

Konum olarak Başakşehir 4.etapta bulunan okulumuzun; Başakşehir 1. ve 2. Etap, Kayaşehir, Halkalı, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar tarafına servislerimiz vardır. Diğer ilçeler için okulumuzu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Yemeklerimiz;

Yemeklerimiz hijyen eğitimli aşçılar tarafından gıda mühendisleri denetiminde incelenerek kolejimizde yapılıp anaokulumuza gelmektedir. Sabah ve ikindi kahvaltısı aşçımız tarafından okulda yapılmaktadır.

Rehberlik Hizmeti;

Haftanın 5 günü üstün ve potansiyelli çocukları yetenek belirleme testleriyle belirleyip öğrencilerimize ve siz velilerimize rehberlik edebilmekteyiz. Amacımız çocuklarımızın okul öncesi dönemde problem çözme becerilerini geliştirmek, zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olmak, kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu ve kuranla hayat bulan bireyler yetiştirmektir.

 Psikolojik Danışmanlık Servisinde Kullandığımız Testler;

 • DENVER GELİŞİM TESTİ
  • METROPOLİTAN OKUL OLGUNLAŞMA ÖLÇEĞİ
  • C.A.T ( TEMATİK ALGI TESTİ)
  • GESSEL GÖRSEL ALGI
  • AGTE ( GELİŞİM TESTİ)
  • FROSTİG GÖRSEL ALGI TESTİ
  • LOUSSİA DUSS HİKAYE TESTİ
  • BİR İNSAN ÇİZ
  • AİLENİ ÇİZ
  • PEABODY KELİME ANLAMA TESTİ
  • BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ

Emanetiniz başımızın tacıdır. Her çocuk bizim için ÖZELDİR. Geleceğe deneyimli eğitim kadromuzla çocuğunuzu hazırlamaktan ve sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

IMG-20160726-WA0019
IMG-20160831-WA0032
IMG-20160831-WA0043
IMG-20160831-WA0044
IMG-20160831-WA0050
IMG-20160831-WA0051
IMG-20160901-WA0024
IMG-20160831-WA0033
IMG-20160831-WA0036
IMG-20160831-WA0040