“Çanakkale Şehitlerimizi Anma Programı” için düzenlediğimiz Çanakkale Gezisi”ne Özel İlkseç Yeniden Diriliş Anadolu Lisesi olarak 32 öğrenci, 2 öğretmen ile katılım sağladık.
Sabah 05.00’te Çanakkale Eceabat’a vardık. Otobüste dinlenip sabah namazını bekledik.
Sonrasında öğrencilerle birlikte sabah namazını kılıp kahvaltımızı yaptık. Ardından rehberimizi aldıktan sonra sırasıyla Seyit Onbaşı, Hamidiye Tabyaları, Kireçtepe, Alçıtepe, Ahmet Uslu Müzesi, Yahya Çavuş Şehitliği , Anzak Koyu’nu gezip öğlen yemeğimizi köy meydanında yedik.
Daha sonra Conk Bayırı, Anafartalar, 57. Alay Şehitliği, Arı Burnu’nu gezip 104 yıl önceki duygu yoğunluğunu yeniden yaşadık. Sonra Eceabat’a döndük ve öğle namazını eda ettik .
Tekrar yola koyularak Tekirdağ yakınında bulunan bir köftecide akşam yemeğimizi yedik.
Yol üzerinde ikindi namazımızı kılarak İstanbul’a hareket ettik ve yolcuğumuzu bu şekilde noktaladık.
Gezi sürecinde öğrencilerimiz, on binlerce merminin düştüğü, mermilerin bile havadayken birbiriyle çarpıştığı o muhteşem savaşa şahitlik eden toprakları ziyaret ederek, o havayı soluyarak o duyguları içlerinde tekrar yaşadılar. Bu vatanın kolay kazanılmadığının bilincine varmış oldular. Farkındalık oluşturmak adına düzenlediğimiz gezinin, maksadına ulaştığını temenni ediyoruz.